Art. No. 11-965-17-07
TC gold dissecting scissors, acc. to Toennis, curved, length 17.5 cm
Scissor type:
| Item number | 11-965-17-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.035 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605255485 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 17.5 cm |
|---|
| Author | Toennis-Adson |
|---|---|
| Scissor tip | Curved |
| Scissor type | TC Gold, finoLine |
| Article text | TC gold dissecting scissors, acc. to Toennis, curved, length 17.5 cm |
| Scissors cutting | TC carbide in the working end |
This site uses third party website-tracking-technologies to provide their services. I agree and can revoke or change my consent at any time with future effect.