Art. No. 12-246-12-07
TC gold forceps, acc. to Micro-acc. to Adson, 1 x 2 teeth, length 12 cm
Total length:
| Item number | 12-246-12-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.045 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605254327 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 12 cm |
|---|
| Number of teeth | 1:2 |
|---|---|
| Author | Adson |
| Instrument type | TC Gold |
| Instrument profile | Mini profile |
| Article text | TC gold forceps, acc. to Micro-acc. to Adson, 1 x 2 teeth, length 12 cm |