Art. No. 13-116-38-07
Bulldog clamp, acc. to Johns-Hopkins, curved, length 38 mm
Working end:
| Item number | 13-116-38-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.005 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605056426 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 3.8 cm |
|---|---|
| Clamp length | 12 mm |
| Working end | Curved |
|---|---|
| Author | Johns-Hopkins |
| Article text | Bulldog clamp, acc. to Johns-Hopkins, curved, length 38 mm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |
This site uses third party website-tracking-technologies to provide their services. I agree and can revoke or change my consent at any time with future effect.