Art. No. 13-123-10-07
Bulldog clamp, acc. to De Bakey-Diethrich, Atrauma, angled, clamp length 10 mm, clamping force 180 g, length 3.5 cm
Working end:
| Item number | 13-123-10-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.004 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605251180 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 3.5 cm |
|---|---|
| Clamp length | 10 mm |
| Working end | Angled |
|---|---|
| Author | De Bakey-Diethrich |
| Toothing | Atrauma |
| Article text | Bulldog clamp, acc. to De Bakey-Diethrich, Atrauma, angled, clamp length 10 mm, clamping force 180 g, length 3.5 cm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |