Art. No. 13-125-14-07
Bulldog clamp, acc. to De Bakey-Diethrich, Atrauma, curved, clamp length 14 mm, clamping force 180 g, length 4.5 cm
Working end:
| Item number | 13-125-14-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.006 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605588460 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 4.5 cm |
|---|---|
| Clamp length | 14 mm |
| Working end | Curved |
|---|---|
| Author | De Bakey-Diethrich |
| Toothing | Atrauma |
| Article text | Bulldog clamp, acc. to De Bakey-Diethrich, Atrauma, curved, clamp length 14 mm, clamping force 180 g, length 4.5 cm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |