Art. No. 13-597-19-07
Haemostitic forceps, acc. to Negus, figure 2, strongly curved, length 20 cm
Working end:
| Item number | 13-597-19-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.05 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605247862 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 20 cm |
|---|
| Working end | Strongly curved |
|---|---|
| Author | Negus |
| Article text | Haemostitic forceps, acc. to Negus, figure 2, strongly curved, length 20 cm |
| Clamp figure | Figure 2 |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |