Art. No. 15-381-02-01
Retractor, acc. to Richardson-Eastman, figure 2, 43 x 38 mm, 63 x 44 mm, length 27.5 cm
Hook figure:
| Item number | 15-381-02-01 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.15 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605314427 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 27.5 cm |
|---|---|
| End of working length top | 43 mm |
| End of working length below | 63 mm |
| End of working width below | 44 mm |
| End of working width top | 38 mm |
| Author | Richardson_Eastman |
|---|---|
| Article text | Retractor, acc. to Richardson-Eastman, figure 2, 43 x 38 mm, 63 x 44 mm, length 27.5 cm |
| Hook figure | Figure 2 |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |