Art. No. 25-092-12-09
maxDrive®, MMF screw, ø 2.0 mm, length 12 mm, pack of 5
| Item number | 25-092-12-09 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.001 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Single-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605152050 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Pack of 5 |
| Length | 16 mm |
|---|---|
| Thread length | 12 mm |
| Screw diameter | 2.0 mm |
| Screw head | MaxDrive® |
|---|---|
| Screw type | MaxDrive-MMF screw |
| Self-retaining | Yes |
| Self-cutting | Yes |
| Self-drilling | No |
| Article text | maxDrive®, MMF screw, ø 2.0 mm, length 12 mm, pack of 5 |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |
Videos
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.