A modular surface gliding implant (CapFlex-PIP) for proximal interphalangeal Joint Osteoarthritis: a prospective case series
2015| Item number | 26-101-59-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.097 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605344646 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Length | 17.5 cm |
|---|
| Size | M |
|---|---|
| Article text | CapFlex PIP, modulator, proximal, M, length 17.5 cm |
Videos
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.