A modular surface gliding implant (CapFlex-PIP) for proximal interphalangeal Joint Osteoarthritis: a prospective case series
2015Art. No. 26-101-80-07
capflex PIP, height determiner distal, length 11 cm
| Item number | 26-101-80-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.015 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605344530 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Length | 11 cm |
|---|
| Brand | CapFlex PIP |
|---|---|
| Article text | capflex PIP, height determiner distal, length 11 cm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents | |
| Publications |
|