Art. No. 28-472-20-07
Aquila scissors, acc. to Metzenbaum, straight, length 20 cm
Total length:
| Item number | 28-472-20-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.058 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605673791 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 20 cm |
|---|
| Author | Metzenbaum |
|---|---|
| Scissor tip | Straight |
| Scissor type | Aquila |
| Article text | Aquila scissors, acc. to Metzenbaum, straight, length 20 cm |
| Scissors cutting | TC carbide with knife edge, serrated edge |