| Item number | 28-473-20-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.058 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605673821 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 20 cm |
|---|
| Author | Metzenbaum-Fino |
|---|---|
| Scissor tip | Fine, curved |
| Scissor type | Aquila, finoLine |
| Instrument shape | S-shape |
| Article text | Aquila scissors, acc. to Metzenbaum, S-shape, length 20 cm |
| Scissors cutting | TC carbide with knife edge, serrated edge |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |
This site uses third party website-tracking-technologies to provide their services. I agree and can revoke or change my consent at any time with future effect.