Art. No. 32-859-32-07
Uterine biopsy forceps, acc. to Kevorkian, shaft length 250 mm, width 3 mm, length 25 cm
| Item number | 32-859-32-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.073 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605478419 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 25 cm |
|---|---|
| Working end width | 3 mm |
| Shaft length | 250 mm |
| Author | Kevorkian |
|---|---|
| Article text | Uterine biopsy forceps, acc. to Kevorkian, shaft length 250 mm, width 3 mm, length 25 cm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |