Art. No. 36-001-21-14
Micro ear forceps, solid black, straight, smooth, 4 x 0.6 mm, shaft length 8 cm
| Item number | 36-001-21-14 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.016 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605640175 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Working end width | 0.6 mm |
|---|---|
| Shaft length | 80 mm |
| Working end length | 4 mm |
| Working end | Straight, smooth |
|---|---|
| Article text | Micro ear forceps, solid black, straight, smooth, 4 x 0.6 mm, shaft length 8 cm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |