Art. No. 37-543-19-07
Septum elevator, acc. to Freer, blunt, width 5 mm, length 19 cm
Working end:
| Item number | 37-543-19-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.03 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605473414 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 19 cm |
|---|---|
| Working end width | 5 mm |
| Working end | Blunt |
|---|---|
| Author | Freer |
| Article text | Septum elevator, acc. to Freer, blunt, width 5 mm, length 19 cm |