Art. No. 37-594-16-07
Septum chisel, acc. to Freer, straight, width 4 mm, length 16.5 cm
Working end:
| Item number | 37-594-16-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.104 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605530148 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 16.5 cm |
|---|---|
| Working end width | 4 mm |
| Working end | Straight |
|---|---|
| Author | Freer |
| Article text | Septum chisel, acc. to Freer, straight, width 4 mm, length 16.5 cm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |