Art. No. 38-517-25-01
Intraoral retractor, L&M, for vertical osteotomy, working end width front 12.5 mm, working end width 27 mm, total length 25 cm
| Item number | 38-517-25-01 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.107 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605527292 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 25 cm |
|---|---|
| Working end width | 27 mm |
| Working end width front | 12.5 mm |
| Area of application | Vertical osteotomy |
|---|---|
| Article text | Intraoral retractor, L&M, for vertical osteotomy, working end width front 12.5 mm, working end width 27 mm, total length 25 cm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |