Art. No. 43-283-04-07
Scaler, supragingival, acc. to Mitchell, figure 34, width at the top 3.4 mm, width at the bottom 1.6 mm, solid handle, Ø 8 mm, length 17.5 cm
Figure:
| Item number | 43-283-04-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.025 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605237009 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 17.5 cm |
|---|---|
| End of working width below | 1.6 mm |
| End of working width top | 3.4 mm |
| Diameter of handle | 8 mm |
| Author | Mitchell |
|---|---|
| Instrument handle | Solid |
| Article text | Scaler, supragingival, acc. to Mitchell, figure 34, width at the top 3.4 mm, width at the bottom 1.6 mm, solid handle, Ø 8 mm, length 17.5 cm |
| Figure | Figure 34 |
| Double-ended | Yes |
| Technical accompanying documents |
|---|