| Item number | 43-333-12-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.025 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605468373 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 16 cm |
|---|---|
| Working end width | 2.4 mm |
| Diameter of handle | 6 mm |
| Author | Orban |
|---|---|
| Instrument handle | Solid |
| Article text | Gingivectomy knife, acc. to Orban, with counter angled shank, especially for excision of interproximal tissue in gingivectomy, figure 1/2, width 2.8 mm, double-ended, solid handle, Ø 6 mm, length 16 cm |
| Figure | Figure 1/2 |
| Double-ended | Yes |
| Technical accompanying documents |
|---|