Art. No. 43-404-02-07
Explorer, acc. to Nabers, figure 2, width 0.6 mm, double-ended, hollow handle, Ø 8 mm, length 17.5 cm
Figure:
| Item number | 43-404-02-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.024 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605467857 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 17.5 cm |
|---|---|
| End of working width top | 0.6 mm |
| Diameter of handle | 8 mm |
| Author | Nabers |
|---|---|
| Instrument handle | Hollow handle |
| Article text | Explorer, acc. to Nabers, figure 2, width 0.6 mm, double-ended, hollow handle, Ø 8 mm, length 17.5 cm |
| Figure | Figure 2 |
| Double-ended | Yes |
| Technical accompanying documents |
|---|
This site uses third party website-tracking-technologies to provide their services. I agree and can revoke or change my consent at any time with future effect.