| Item number | 43-784-18-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.024 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605467369 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 17.5 cm |
|---|---|
| End of working width below | 1 mm |
| End of working width top | 1 mm |
| Diameter of handle | 8 mm |
| Author | McCall |
|---|---|
| Instrument handle | Hollow handle |
| Article text | Scaler, acc. to McCall, universal, figure 17/18, width top 1.0 mm, width bottom 1.0 mm, hollow handle, Ø 8 mm, length 17.5 cm |
| Figure | Figure 17/18 |
| Dental area | Universal |
| Double-ended | Yes |
| Technical accompanying documents |
|---|
This site uses third party website-tracking-technologies to provide their services. I agree and can revoke or change my consent at any time with future effect.