| Item number | 43-806-02-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.048 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605103076 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 17.5 cm |
|---|---|
| Diameter | Ø 1,6 mm < 2,2 mm |
| Working end | Curved |
|---|---|
| Author | Iglhaut |
| Article text | Osteotome, acc. to Iglhaut, figure 2, curved, Ø 1.6 mm < Ø 2.2 mm, length 17.5 cm |
| Figure | Figure 2 |
| Technical accompanying documents |
|---|
This site uses third party website-tracking-technologies to provide their services. I agree and can revoke or change my consent at any time with future effect.