| Item number | 50-348-09-09 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.07 g |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Single-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605628227 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Length | 9 mm |
|---|---|
| Thread length | 7 mm |
| Screw diameter | 1.5 mm |
| Color code diameter | Color code diameter green 1.5 mm |
|---|---|
| Self-retaining | Yes |
| Article text | Zurich K-screw, ø 1.5 mm, total length 9 mm, thread length 7 mm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |
This site uses third party website-tracking-technologies to provide their services. I agree and can revoke or change my consent at any time with future effect.