Art. No. 50-916-05-07
Twist drill, dental, ø 0.7 mm, length 18 mm, stop 5 mm
| Item number | 50-916-05-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.018 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Single-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605516494 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Diameter | 0.7 mm |
|---|---|
| Length | 18 mm |
| Drill stop length | 5 mm |
| Attachment | Dental attachment |
|---|---|
| Drill stop yes/no | Yes |
| Article text | Twist drill, dental, ø 0.7 mm, length 18 mm, stop 5 mm |