| Item number | 50-921-07-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.005 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Single-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605516425 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Diameter | 1.1 mm |
|---|---|
| Length | 21 mm |
| Drill stop length | 7 mm |
| Attachment | Hauenstein attachment |
|---|---|
| Drill stop yes/no | Yes |
| Color code diameter | Color code diameter green 1.5 mm |
| Article text | Twist drill, Hauenstein, ø 1.1 mm, length 21 mm, stop 7 mm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |