| Item number | 50-929-00-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.004 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Single-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605460742 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Diameter | 1.8 mm |
|---|---|
| Length | 34 mm |
| Drill stop length | 21 mm |
| Attachment | Hauenstein attachment |
|---|---|
| Drill stop yes/no | Yes |
| Color code diameter | Color code diameter black 2.3 mm |
| Article text | Twist Drill, Hauenstein, ø 1.8 mm, length 34 mm, stop 21 mm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |