| Item number | 55-808-50-01 |
|---|---|
| Weight without packaging | 1.05 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605048339 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Height | 50 mm |
|---|---|
| Dimensions tray | 410 x 240 mm |
| Container size | Three-quarter-size |
|---|---|
| Article text | wire-mesh tray 410 x 240 x 50 mm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |