Art. No. 15-922-70-07
marTract®, retractor, acc. to Volkmann, 4 prongs, sharp, 22 x 20 mm
Working end:
| Item number | 15-922-70-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.09 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605594676 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Number of tines | 4 teeth |
|---|---|
| Working end width | 20 mm |
| Working end length | 22 mm |
| Working end | Sharp |
|---|---|
| Author | Volkmann |
| Article text | marTract®, retractor, acc. to Volkmann, 4 prongs, sharp, 22 x 20 mm |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.
This site uses third party website-tracking-technologies to provide their services. I agree and can revoke or change my consent at any time with future effect.