A modular surface gliding implant (CapFlex-PIP) for proximal interphalangeal Joint Osteoarthritis: a prospective case series
2015| Item number | 26-101-78-07 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.056 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605344554 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Length | 15 cm |
|---|
| Area of application | Dorsal |
|---|---|
| Article text | CapFlex PIP, saw guide, dorsal, length 15 cm |
Videos
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.
By loading the video, you accept YouTube's privacy policy.