Art. No. 55-805-14-01
Sterilizing pin, acc. to Mayo, with button, length 14 cm
Instrument property:
| Item number | 55-805-14-01 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.025 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605048674 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Total length | 14 cm |
|---|
| Author | Mayo |
|---|---|
| Article text | Sterilizing pin, acc. to Mayo, with button, length 14 cm |
| Instrument property | With button |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |