Art. No. 55-808-14-01
Sterilizing pin, acc. to Mayo, without button, length 14 cm
Instrument property:
| Item number | 55-808-14-01 |
|---|---|
| Weight without packaging | 0.025 kg |
| Sterility | non sterile |
| Single use product | Re-Use |
| UDI-DI (GTIN) of the sales unit | 4057605048391 |
| Serial number guided | No |
| Batch number guided | Yes |
| Sales unit of measure | Piece |
| Length | 14 mm |
|---|
| Author | Mayo |
|---|---|
| Article text | Sterilizing pin, acc. to Mayo, without button, length 14 cm |
| Instrument property | Without button |
| Brochures | |
|---|---|
| Technical accompanying documents |